Ładowanie Wydarzenia
17
Czerwiec
niedziela

Muzyczny Życiorys Franka Sinatry – Kraków

17 czerwca o 8:30 pm
100zł - 150zł
  • To event minęło.
Szczegóły
Data: 17 czerwca
Czas: 8:30 pm
Koszt: 100zł - 150zł
Miejsce
Nazwa budynku Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha
Adres: Marii Konopnickiej 26
Kraków, Polska

+ Google Map
Organizator
Organizator: Prestige Concerts

Kup Bilet


Porywający spektakl muzyczny, powstały w wyniku fascynacji życiem i twórczością legendarnego amerykańskiego piosenkarza i aktora Franka Sinatry – wokalisty obdarzonego magicznym i pełnym emocji głosem. Podczas widowiska, muzyka przeniesie nas do Las Vegas lat 50-tych i 60-tych, w których to królowały jazz i swing a piosenkarz święcił swoje największe sukcesy artystyczne. Frank Sinatra przez dziesięciolecia był jedną z najważniejszych postaci na „rozrywkowej” mapie Ameryki.

Jego życie to oszałamiająca kariera, popularność, pieniądze i najpiękniejsze kobiety Hollywood. Korzenie mistrza wywodzą się z Sycylii, dlatego też źródeł inspiracji wokalnych Sinatry  poszukamy w kolebce włoskich brzmień, słuchając fragmentów muzyki klasycznej z oper V. Belliniego, G. Pucciniego i R. Leoncavallo. Nie zabraknie też muzyki filmowej, która wprowadzi nas w klimat intrygujących i nie do końca udowodnionych kontaktów artysty ze środowiskiem mafii sycylijskiej. Gorąco zapraszamy do świata pełnego blasku i doskonałej muzyki.

Zapraszamy na porywający, „Muzyczny Życiorys Franka Sinatry”! Premiera widowiska odbyła się w Teatrze Słowackiego w Krakowie w 2013 r. Po kolejnych brawurowych występach na scenach całej Polski, koncert otworzył Life Festiwal Oświęcim w 2014 r.  Nasze widowisko zaprezentowane zostanie przez artystów z Polski jak również gości z rzymskiej Opera da Camera di Roma. Tym razem na scenie wystąpi orkiestra kameralna złożona z polskich i włoskich instrumentalistów, zaś wśród wokalistów usłyszymy utalentowanych Marcina Jajkiewicza, nie bez powodu określanego mianem „polskiego Sinatry” i Michała Kaczmarka.

„Muzyczny Życiorys Franka Sinatry” to polsko – włoska orkiestra kameralna, wokaliści popowi, włoski tenor, jazzowy band, włoski temperament, nowoczesne multimedia, prawie 2 godziny fantastycznej rozrywki, międzynarodowa obsada, niezapomniane artystyczne doznania.


Program:

More
Cheek to cheek
Motyw przewodni z filmu „Dawno temu w Ameryce”
For once in my life
My romance
What can I say after I say I’m sorry
Everybody loves somebody
Mack the knife
Moon River
What are you doing the rest of your life
Motyw przewodni z filmu Ojciec chrzestny
Fly me to the moon
You are the sunshine of my life
Love and marriage
Come fly with me
Stangers in the night
My way
New York New York
Aria Cavaradossiego „E lucevan le stelle” z opery „Tosca” G. Pucciniego
Aria Canio „Vesti la giubba” z opery „Pagliacci” R. Leoncavallo
Aria Nemorino ” Una furtiva lagrima” z opery „L’elisir d’amore” G. Donizetti

*Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie koncertu oraz jego obsady.